HRAVÉ KURZY ČEŠTINY PRO DVOUJAZYČNÉ DĚTI

Česká škola v Řezně

Vítejte na našich stránkách!

„Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.“ je spolek založený v roce 2013 na podporu dvoujazyčné výchovy u dětí z českých a česko-německých rodin v Řezně a okolí. Nabízíme odpolední a sobotní kurzy českého jazyka a reálií pro děti ve věku od 0 do 10 let, se kterými alespoň jeden z rodičů mluví česky. Kurzy vedou zkušené lektorky s použitím kvalitních didaktických materiálů. Hravou formou a s individuálním přístupem se řezenské děti s českými kořeny společně učí naslouchat, mluvit, číst, psát, počítat, ale také zpívat a recitovat v českém jazyce. Českým a česko-německým rodinám v Řezně a okolí nabízíme poradenství a zprostředkování kontaktů.

Přečtěte si o aktuálním dění kolem naší České školy na následujících řádcích či sloupcích těchto stránek, nahlédněte také do Archivu zpráv z minulých měsíců a let či do rubriky Historie školy/Geschichte der Schule.

Plánování školního roku 2020/21

2020 21Milí rodiče dětí ze školních kurzů České školy v Řezně,
velmi si vážím toho, že při plnění domácí výuky z německé školy jste ochotni i nadále své děti vzdělávat v českém jazyce. Děkuji tímto i našim lektorkám, které pro vás hledají co nejschůdnější cesty a řeší nové výzvy vzdělávání. 
Za normálních okolností bychom se sešli v nějaké útulné hospůdce a dávali dohromady naše možnosti a vaše přání ohledně kurzů v příštím školním roce. Svět se však do tohoto stavu teprve pomalu vrací, zatímco mým úkolem je vytvořit nabídku kurzů na příští školní rok tak, abychom mohli na začátku července vypsat kurzy s tím, že pro ně máme zajištěny lektory a prostory.
 
*** Vzhledem k plánování bych tedy od vás potřebovala do pondělí 25. května 2020 odpovědi na několik základních otázek.
         1. Počítám / nepočítám s tím, že v příštím školním roce bude mé dítě pokračovat v navazujícím kurzu ČŠŘ.
         2. Výuka by mi vyhovovala v tyto dny:
         3. Výuka by mi určitě nevyhovovala v tyto dny:
         4. Jakékoliv další důležité informace.
 
Zájemci o kurz Prvňáčci:
Protože vím, že rodiče začínajících školáků potřebují více informací a je důležité vysvětlit si základní principy i zodpovědět dotazy, mohla bych vám nabídnout setkání prostřednictvím Zoomu. Z vaší strany by to vyžadovalo pouze najít termín, který bude vyhovovat většině zájemců a kliknout na link, který bych vám zaslala na vaši mailovou adresu. K pobytu ve virtuální místnosti pak jen stačí zapnout kameru a mikrofon. Pokud by pro vaše rozhodování byla přínosná virtuální schůzka, prosím napište mi, které dny a od kolika hodin by se vám virtuální setkání v týdnu od 18. května hodilo.
 
V tuto chvíli připravuji školní rok na variantu prezenční výuky. Zda tomu tak opravdu bude, je bohužel otázkou, na kterou zatím nemám odpověď. Nicméně se pokusíme z naší strany udělat maximum pro to, abychom i v příštím školním roce nabídli kurzy českého jazyka pro děti na 1. i 2. stupni ZŠ.
Děkuji za vaše odpovědi na zaslané otázky a těším se na osobní setkání, v které i nadále doufám.
Se srdečným pozdravem, Petra Píšová
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
 

Über uns - auf Deutsch

mapa nemcka sxc „Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.“ ist ein gemeinnütziger Verein, gegründet 2013 mit dem Ziel, den Erwerb der tschechischen Sprache bei Kindern aus tschechischen und deutsch-tschechischen Familien in Regensburg und Umgebung zu unterstützen.

Weiterlesen...

FILMY O NÁS - FILME ÜBER UNS

Vítání jara

Podívejte se na film o jedné z našich aktivit pro veřejnost. Stačí kliknout na obrázek. Schauen Sie sich diesen Film an - über eine von unseren Freizeitangeboten. Klicken Sie einfach auf das Bild. Autor: Jana und Manilo Hönicke

 

FILM NAŠICH DĚTÍ "Meine Sprachen - meine Welten"

Autorka projektu: Ulrike Flügl

Přidej se!

Náš spolek funguje za předpokladu, že se najde dostatek lidí, kteří jsou ochotni se podílej na jeho chodu. Proměň myšlenku v čin a přidej se k nám! Máš nápad nebo chceš "jen" pomoct?

Jak na to? Čti dál...

Weiterlesen...

Staňte se členem našeho spolku!

Kdokoli se může kdykoli stát členem našeho spolku. Podpořte nás Vaším členstvím! Těšíme se na vás!

→  Přihláška ke členství / Anmeldung zur Mitgliedschaft ← ← ←

České knihy pro děti v Řezně

 IMG 3253

V městské knihovně v Řezně na Haidplatz (Stadtbücherei Regensburg) jsme pro vás ve spolupráci s Lucií Klárovou zřidili malou knihovničku českých knih pro děti. V knihovničce je 50 zbrusu nových knih a celý seznam najdete ZDE. Knihy jsou v tuto chvíli zařazeny v druhém patře knihovny u cizojazyčných učebnic. Vyzkoušejte si ten pocit: Zajděte do knihovny v srdci bavorského města na Dunaji a odneste si s vašimi dětmi domů českou knihu pro předčítání či vlastní čtení...

Knizky knihovna1

 

Česká škola v Řezně je na Facebooku.

Facebook

Česká škola v Řezně – Tschechische Schule Regensburg e.V.

Register-Nr.: VR 200947, eingetragen beim Amtsgericht Regensburg
Steuer-Nr.: 244/107/40504
Bankverbindung/bankovní spojení:
        Kontoinhaber: Tschechische Schule Regensburg
        Sparkasse Regensburg
        BLZ: 750 500 00
        Kontonummer: 26535435
        IBAN: DE26 7505 0000 0026 5354 35
        BIC: BYLADEM1RBG

Kontakt

Alena Goldberg - předsedkyně/Vorsitzende

Petra Píšová - místopředsedkyně/stellv. Vorsitzende (ředitelka/Koordination der Kurse, Tel. 0176 822 99320) 

Eva Handzová - pokladní/Schatzmeisterin

Markéta Lukášová - zapisovatelka/Schriftführerin

 
 
Adresa pro písemnou komunikaci:
Tschechische Schule Regensburg
c/o Radka Bonacková
Landshuter Str. 15A
D-93047 Regensburg
 

info(at)ceskaskolavrezne.de
 
csr logo 01
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok